Det är vi som jobbar på Lunds Waldorfskola!

Adrian Kirkhorn arbetar på fritidshemmet
Alexander Wiebelt arbetar på fritids
Aurora Westfelt arbetar på fritids
Ana Fuentes är medarbetare i köket
Andrea Pettersson är trädgårdsmästare och pedagog (tradgardsmastare [snabela] lundswaldorfskola.se)
Anja Scavenius är klasslärare i klass 5 (anja.scavenius [snabela] lundswaldorfskola.se)
Anna Mäki-Kivistö är eurytmilärare (anna.maki-kivisto [snabela] lundswaldorfskola.se)
Boel Berghe är administratör (info [snabela] lundswaldorfskola.se)
Camilla Corcoran Rönnerling är klasslärare i klass 3A (camilla.corcoran [snabela] lundswaldorfskola.se)
Camilla Sansum är bibliotekarie (biblioteket [snabela] lundswaldorfskola.se)
Camilla Thomsen är klasslärare i klass 8 (camilla.thomsen [snabela] lundswaldorfskola.se)
Christina Sjöström arbetar på fritids och med städning samt är skyddsombud
Cyrus Farhadi är idrottslärare
Elisabeth Rydberg är klasslärare i klass 9 (elisabeth.rydberg [snabela] lundswaldorfskola.se)
Eva Lindell är stödlärare (eva.lindell [snabela] lundswaldorfskola.se)
Eva Söderholm-Bueno är lärare i textilslöjd och (eva.soderholm [snabela] lundswaldorfskola.se)
Gabriella Feuk arbetar på fritids och undervisar i bild och konsthistoria (gabriella.feuk [snabela] lundswaldorfskola.se)
Hassan Ghasemmanesh är lärare i matematik, fysik och kemi (hassan.ghasemmanesh [snabela] lundswaldorfskola.se)
Ida Helmers är biträdande rektor och verksamhetsansvarig på fritidshemmet (ida.helmers [snabela] lundswaldorfskola.se)
Jassim Majeed arbetar som lokalvårdare (Jassim.majeed [snabela] lundswaldorfskola.se)
Joakim Lindkvist är kökschef (koket [snabela] lundswaldorfskola.se)
Joel Kästel är vaktmästare (vaktmastare [snabela] lundswaldorfskola.se)
Johan Rehnqvist är lärare i musik (johan.rehnqvist [snabela] lundswaldorfskola.se)
Johannah Burman är medarbetare i köket
Katja Bierlein är skolkurator och arbetar på fritids (kurator [snabela] lundswaldorfskola.se)
Kristin Bågenhammar är lärare i franska (kristin.bagenhammar [snabela] lundswaldorfskola.se)
Lena Rydälv är klasslärare i klass 4 (lena.rydalv [snabela] lundswaldorfskola.se)
Lina Alm är skolsköterska (skolskoterska [snabela] lundswaldorfskola.se)
Madeleine Arderup är rektor (rektor [snabela] lundswaldorfskola.se)
Malin Flynn är klasslärare i klass 2 (malin.flynn [snabela] lundswaldorfskola.se)
Malin Waak är klasslärare i klass 6 (malin.waak [snabela] lundswaldorfskola.se)
Maria Johansson är klasslärare i klass 1 (maria.johansson [snabela] lundswaldorfskola.se)
Martin Insulander är vaktmästare
Mia Löfström är klasslärare i klass 7 (mia.lofstrom [snabela] lundswaldorfskola.se)
Mia Engström är fastighetsansvarig och ordförande i styrelsen (ordforande [snabela] lundswaldorfskola.se)
Natacha Wiebelt arbetar på fritids och som bildlärare
Olof Barkensjö arbetar i köket (koket [snabela] lundswaldorfskola.se)
Peter Polfeldt är ekonom och vikarie (peter.polfeldt [snabela] lundswaldorfskola.se)
Renate Wätte spelar musik till eurytmi
Rickard Liljekvist är vaktmästare
Robert Halling är hantverkslärare (robert.halling [snabela] lundswaldorfskola.se)
Sanna Lalanda Rydh är klasslärare i klass 3B (sanna.rydh [snabela] lundswaldorfskola.se)
Susanna Stache är lärare i samhällskunskap, historia och religion och klasslärare i klass 9 (susanna.stache [snabela] lundswaldorfskola)
Tage Sandström är elevassistent och skyddsombud (tage.sandstrom [snabela] lundswaldorfskola.se)
Tjasa Arcon är lärare i spanska och engelska (tjasa.arcon [snabela] lundswaldorfskola.se)
Vidar Holje är lärare i matematik, fysik och kemi (vidar.holje [snabela] lundswaldorfskola.se)
Vera Persson arbetar på fritids och som resurs