Det är vi som jobbar på Lunds Waldorfskola!

Adrian Kirkhorn arbetar på fritidshemmet
Agnes Nordlander är vikarierande musiklärare (agnes.nordlander@lundswaldorfskola.se)
Ana Fuentes är medarbetare i köket
Anja Scavenius är klasslärare i klass 5 (anja.scavenius@lundswaldorfskola.se)
Anna Mäki-Kivistö är eurytmilärare (anna.maki-kivisto@lundswaldorfskola.se)
Boel Berghe är administratör (info@lundswaldorfskola.se)
Camilla Corcoran Rönnerling är klasslärare i klass 3A (camilla.corcoran@lundswaldorfskola.se)
Camilla Sansum är bibliotekarie och administratör (biblioteket@lundswaldorfskola.se)
Camilla Thomsen är klasslärare i klass 8 (camilla.thomsen@lundswaldorfskola.se)
Christina Sjöström arbetar på fritidshemmet och med städning samt är skyddsombud
Cyrus Farhadi är idrottslärare
Elin Persson är skolsköterska (skolskoterska@lundswaldorfskola.se)
Elisabeth Rydberg är klasslärare i klass 9 (elisabeth.rydberg@lundswaldorfskola.se)
Eva Lindell är stödlärare (eva.lindell@lundswaldorfskola.se)
Eva Söderholm-Bueno är lärare i textilslöjd och (eva.soderholm@lundswaldorfskola.se)
Gabriella Feuk arbetar på fritidshemmet och undervisar i bild och konsthistoria (gabriella.feuk@lundswaldorfskola.se)
Hassan Ghasemmanesh är lärare i matematik, fysik och kemi (hassan.ghasemmanesh@lundswaldorfskola.se)
Ida Helmers är verksamhetsansvarig på fritidshemmet
Joakim Lindkvist är kökschef (koket@lundswaldorfskola.se)
Johan Rehnqvist är lärare i musik (johan.rehnqvist@lundswaldorfskola.se)
Johannah Burman är medarbetare i köket
Karin Seyfali är klasslärare i klass 6 (karin.seyfali@lundswaldorfskola.se)
Katja Bierlein är skolkurator (kurator@lundswaldorfskola.se)
Kristin Bågenhammar är lärare i franska (kristin.bagenhammar@lundswaldorfskola.se)
Lena Rydälv är klasslärare i klass 4 (lena.rydalv@lundswaldorfskola.se)
Madeleine Arderup är rektor (rektor@lundswaldorfskola.se)
Malin Flynn är klasslärare i klass 2 (malin.flynn@lundswaldorfskola.se)
Maria Johansson är klasslärare i klass 1 (maria.johansson@@lundswaldorfskola.se)
Martin Insulander är vaktmästare
Mia Löfström är klasslärare i klass 7 (mia.lofstrom@lundswaldorfskola.se)
Peter Polfelet arbetar med skolans ekonomi och är vikarie (peter.polfeldt@lundswaldorfskola.se)
Petter Warfvinge är fastighetsansvarig (petter.warfvinge@lundswaldorfskola.se)
Renate Wättespelar musik till eurytmi
Rickard Liljekvist är vaktmästare
Robert Halling är hantverkslärare (robert.halling@lundswaldorfskola.se)
Sanna Lalanda Rydh är klasslärare i klass 3B (sanna.rydh@lundswaldorfskola.se)
Susanna Stache är lärare i samhällskunskap, historia och religion och klasslärare i klass 9 (susanna.stache@lundswaldorfskola)
Tage Sandström är elevassistent och skyddsombud (tage.sandstrom@lundswaldorfskola.se)
Tjasa Arcon är lärare i spanska och engelska (tjasa.arcon@lundswaldorfskola.se)
Vidar Holje är lärare i matematik, fysik och kemi (vidar.holje@lundswaldorfskola.se)