Det är vi som jobbar på Lunds Waldorfskola!

Albin Carlson är klasslärare i klass 2 (albin.carlson [snabela] lundswaldorfskola.se)

Alexander Sandström arbetar på fritids och som rastresurs

Alexander Wiebelt arbetar på fritids och som lärarvikarie

Anna Koudijs är klasslärare i klass 1a tillsammans med Katarina Cronqvist (annaochkatarina [snabela] lundswaldorfskola.se)                                                                                                  

Aurora Westfelt arbetar på fritids och som resurs i klass 6  (aurora.westfelt [snabela] lundswaldorfskola.se)

Ana Fuentes är medarbetare i köket

Anja Scavenius är klasslärare i klass 6 (anja.scavenius [snabela] lundswaldorfskola.se)

Anna Mäki-Kivistö är eurytmilärare för klass 6-9 (anna.maki-kivisto [snabela] lundswaldorfskola.se

Axel Hamilton är elevresurs i klass 6  (axel.hamilton [snabela] lundswaldorfskola.se)

Camilla Brage är trädgårdsmästare och pedagog (tradgardsmastare [snabela] lundswaldorfskola.se)

Camilla Corcoran Rönnerling är klasslärare i klass 4A (camilla.corcoran [snabela] lundswaldorfskola.se)

Camilla Sansum är bibliotekarie (biblioteket [snabela] lundswaldorfskola.se)

Charlotte Rydell är stödlärare (charlotte.rydell snabela] lundswaldorfskola.se)   

Eva Lindell är stödlärare (eva.lindell [snabela] lundswaldorfskola.se)                                                                                                                                                       

Eva Söderholm-Bueno är lärare i textilslöjd och (eva.soderholm [snabela] lundswaldorfskola.se)

Fabián Forné är elevresurs i klass 4a (fabian.forne [snabela] lundswaldorfskola.se)                                                                                                                                                                         

Gabriella Feuk arbetar på fritids och undervisar i bild och konsthistoria (gabriella.feuk [snabela] lundswaldorfskola.se)

Henrik Randehed är klasslärare i klass 4b (henrik.randehed [snabela] lundswaldorfskola.se)                                                                                          

Ida Helmers är biträdande rektor och verksamhetsansvarig på fritids (ida.helmers [snabela] lundswaldorfskola.se)

Ingela Krondahl är klasslärare i klass 1b (ingela.krondahl [snabela] lundswaldorfskola.se) 

Inger Nordfeldt är skolpsykolog och lärarmentor (inger.nordfeldt [snabela] lundswaldorfskola.se)   

Jassim Majeed arbetar som lokalvårdare (Jassim.majeed [snabela] lundswaldorfskola.se)

Joakim Lindkvist är kökschef (koket [snabela] lundswaldorfskola.se)

Johan Rehnqvist är lärare i musik samt klassföreståndare i klass 9 (johan.rehnqvist [snabela] lundswaldorfskola.se)

Johannah Burman är medarbetare i köket

Karin Seyfali är stödlärare och lärarmentor (karin.seyfali snabela] lundswaldorfskola.se)   

Katarina Cronqvist är klasslärare i klass 1a tillsammans med Anna Koudijs (annaochkatarina [snabela] lundswaldorfskola.se)                   

Katja Bierlein är skolkurator och arbetar på fritids (kurator [snabela] lundswaldorfskola.se)

Kerstin Bruggeman är rektor (rektor [snabela] lundswaldorfskola.se)                                                                                                                    

Kerstin Peterson Brodda är skolchef

Kristin Bågenhammar är lärare i franska (kristin.bagenhammar [snabela] lundswaldorfskola.se)

Lena Staffansson är klasslärare i klass 3 tillsammans med Signe Collmo (lenaochsigne [snabela] lundswaldorfskola.se)

Lena Rydälv är klasslärare i klass 5 (lena.rydalv [snabela] lundswaldorfskola.se)

Lene Sejre Sörensen är eurytmilärare för klass F-5 (lene.sejr.sorensen [snabela] lundswaldorfskola.se                                                                            

Lina Alm är skolsköterska (skolskoterska [snabela] lundswaldorfskola.se)

Lisa Förlin är elevresurs i klass 9 (lisa.forlin [snabela] lundswaldorfskola.se)                                                                                                         

Lucia Tota är elevresurs i klass 8 (lucia.tota [snabela] lundswaldorfskola.se)

Magdalena Perers vikarierar som idrottslärare (magdalena.perers [snabela] lundswaldorfskola.se)

Marko Larsson arbetar på fritids och som resurs (marko.larsson [snabela] lundswaldorfskola.se)

Martin Villa är resurs och lärarvikarie (martin.villa [snabela] lundswaldorfskola.se)

Martin Insulander är vaktmästare

Mia Löfström är klasslärare i klass 8 (mia.lofstrom [snabela] lundswaldorfskola.se)

Mia Engström är fastighetsansvarig och ordförande i styrelsen (ordforande [snabela] lundswaldorfskola.se)

Natacha Withoeft arbetar på fritids

Olof Barkensjö arbetar i köket (koket [snabela] lundswaldorfskola.se)

Pia Larsson är skoladministratör (info [snabela] lundswaldorfskola.se)                                                                                                                    

Peter Polfeldt är ekonom (ekonom [snabela] lundswaldorfskola.se)

Renate Wätte spelar piano till eurytmin

Rickard Liljekvist är vaktmästare

Robert Halling är hantverkslärare (robert.halling [snabela] lundswaldorfskola.se)

Signe Collmo är klasslärare i klass 3 tillsammans med Lena Staffansson (lenaochsigne [snabela] lundswaldorfskola.se)                                                                                                                                                                         

Susanna Nordling är NO lärare (sanna.nordling [snabela] lundswaldorfskola.se)

Susanna Stache är klasslärare i klass 7 (susanna.stache [snabela] lundswaldorfskola)

Tjasa Arcon är lärare i spanska och engelska (tjasa.arcon [snabela] lundswaldorfskola.se)

Tove Niskakari är klassresurs i klass 1b (tove.niskakari [snabela] lundswaldorfskola.se) 

Vidar Holje är lärare i matematik och biologi (vidar.holje [snabela] lundswaldorfskola.se)

Viktora Waga är lärare i samhällskunskap, historia och religion                                                                                                                                 

Vera Persson arbetar på fritids och som resurs i klass 3

Åsa Sjöstrand är elevresurs (asa.sjostrand [snabela] lundswaldorfskola.se)