Det är vi som jobbar på Lunds Waldorfskola!

Albin Carlson är klasslärare i klass 2 (albin.carlson [snabela] lundswaldorfskola.se)                                                                                               Alexander Sandström arbetar på fritids och som rastresurs
Alexander Wiebelt arbetar på fritids
Anna Koudijs är klasslärare i klass 1a tillsammans med Katarina Cronqvist (annaochkatarina [snabela] lundswaldorfskola.se)                                                                                                   Aurora Westfelt arbetar på fritids och som resurs i klass 6
Ana Fuentes är medarbetare i köket
Anja Scavenius är klasslärare i klass 6 (anja.scavenius [snabela] lundswaldorfskola.se)
Anna Mäki-Kivistö är eurytmilärare för klass 6-9 (anna.maki-kivisto [snabela] lundswaldorfskola.se                                                                                                                   Axel Hamilton är elevresurs i klass 6  (axel.hamilton [snabela] lundswaldorfskola.se)                                                                                                      Camilla Brage är trädgårdsmästare och pedagog (tradgardsmastare [snabela] lundswaldorfskola.se)                                                          Camilla Corcoran Rönnerling är klasslärare i klass 3A (camilla.corcoran [snabela] lundswaldorfskola.se)
Camilla Sansum är bibliotekarie (biblioteket [snabela] lundswaldorfskola.se)
Cyrus Farhadi är idrottslärare
Eva Lindell är stödlärare (eva.lindell [snabela] lundswaldorfskola.se)
Emelie Ekman är elevresurs i klass 6 och på fritids                                                                                                                                                          Eva Söderholm-Bueno är lärare i textilslöjd och (eva.soderholm [snabela] lundswaldorfskola.se)
Fabián Fornéär elevresurs i klass 4a (fabian.forne [snabela] lundswaldorfskola.se)                                                                                              Freja Beech är elevresurs i klass 8 (freja.beech [snabela] lundswaldorfskola.se)                                                                                              Gabriella Feuk arbetar på fritids och undervisar i bild och konsthistoria (gabriella.feuk [snabela] lundswaldorfskola.se)
Hassan Ghasemmanesh är lärare i matematik, fysik och kemi (hassan.ghasemmanesh [snabela] lundswaldorfskola.se)
Henrik Randehed är klasslärare i klass 4b (henrik.randehed [snabela] lundswaldorfskola.se)                                                                                          Ida Helmers är biträdande rektor och verksamhetsansvarig på fritidshemmet (ida.helmers [snabela] lundswaldorfskola.se)
Jassim Majeed arbetar som lokalvårdare (Jassim.majeed [snabela] lundswaldorfskola.se)
Joakim Lindkvist är kökschef (koket [snabela] lundswaldorfskola.se)
Johan Rehnqvist är lärare i musik samt klassföreståndare i klass 9 (johan.rehnqvist [snabela] lundswaldorfskola.se)
Johannah Burman är medarbetare i köket
Katarina Cronqvist är klasslärare i klass 1a tillsammans med Anna Koudijs (annaochkatarina [snabela] lundswaldorfskola.se)                    Katja Bierlein är skolkurator och arbetar på fritids (kurator [snabela] lundswaldorfskola.se)
Kerstin Bruggeman är rektor (rektor [snabela] lundswaldorfskola.se)                                                                                                                    Kristin Bågenhammar är lärare i franska (kristin.bagenhammar [snabela] lundswaldorfskola.se)
Lena Staffansson är klasslärare i klass 3 tillsammans med Signe Collmo (lenaochsigne [snabela] lundswaldorfskola.se)                             Lena Rydälv är klasslärare i klass 5 (lena.rydalv [snabela] lundswaldorfskola.se)
Lene Sejre Sörensen är eurytmilärare för klass F-5 (lene.sejr.sorensen [snabela] lundswaldorfskola.se                                                                            Lina Alm är skolsköterska (skolskoterska [snabela] lundswaldorfskola.se)
Lisa Förlin är elevresurs i klass 9 (lisa.forlin [snabela] lundswaldorfskola.se)                                                                                                    
Martin Villa är klassresurs i bla. i klass 1b (martin.villa [snabela] lundswaldorfskola.se)
Martin Insulander är vaktmästare
Mia Löfström är klasslärare i klass 8 (mia.lofstrom [snabela] lundswaldorfskola.se)
Mia Engström är fastighetsansvarig och ordförande i styrelsen (ordforande [snabela] lundswaldorfskola.se)
Natacha Wiebelt arbetar på fritids
Olof Barkensjö arbetar i köket (koket [snabela] lundswaldorfskola.se)
Pia Larsson är skoladministratör (info [snabela] lundswaldorfskola.se)                                                                                                                    Peter Polfeldt är ekonom och vikarie (ekonom [snabela] lundswaldorfskola.se)
Renate Wätte spelar piano till eurytmin
Rickard Liljekvist är vaktmästare
Robert Halling är hantverkslärare (robert.halling [snabela] lundswaldorfskola.se)
Signe Collmo är klasslärare i klass 3 tillsammans med Lena Staffansson (lenaochsigne [snabela] lundswaldorfskola.se)                                                                                                                                                                         Susanna Nordling är NO lärare (sanna.nordling [snabela] lundswaldorfskola.se)
Susanna Stache är klasslärare i klass 7 (susanna.stache [snabela] lundswaldorfskola)
Tjasa Arcon är lärare i spanska och engelska (tjasa.arcon [snabela] lundswaldorfskola.se)
Vidar Holje är lärare i matematik och biologi (vidar.holje [snabela] lundswaldorfskola.se)
Viktora Waga är lärare i samhällskunskap, historia och religion                                                                                                                                  Vera Persson arbetar på fritids och som resurs i klass 3                                                                                                                                                 Åsa Sjöstrand är elevresurs i klass 4a (asa.sjostrand [snabela] lundswaldorfskola.se)